Jak správně vybrat boty?

 

Dobrý výběr boty je velmi důležitý pro správný růst a rozvoj nohy vašeho dítěte. Více než třetina dětí, které jdou v šesti letech do školy, mají deformované nohy. A to právě díky špatně zvolené obuvi.

 

Aby botky dobře seděly, je nutné si uvědomit, jakou má vaše dítě nohu. Zda je širší, či užší, zda má vyšší nebo nižší nárt a nebo se pohybuje někde ve středu. Ano, víme, že toto je zezačátku těžké, ale věřte, že časem lze tyto důležité atributy vypozorovat. Každá nožka potřebuje něco jiného, aby se odvděčila správným vývinem.

 

Další důležitou součástí dobré koupě obuvi je správně nohu změřit. Jedna z možností je postavit dítě na vyndanou stélku z boty a zkontrolovat jak délku, tak šířku. Jen pozor, nestavějte dítě na úplný kraj na patě. Vždy je potřeba nožičku postavit alespoň 5mm od okraje paty stélky. Avšak tato metoda není zcela přesná, stélka ne vždy kopíruje vnitřní velikost boty.

 

V případě koupě obuvi na internetu tato možnost odpadá, můžete postavit dítě na papír a nohu obkreslit. Je to nejjednodušší, avšak ne zcela přesné měření nohou. Proto raději doporučujeme postavit dítě na papír, ten je dobré k zemi přilepit izolepou, aby se po podlaze neposouval. Na něj postavte nohu, pozor, dítě musí stát na noze plnou vahou. Pak si vezměte k ruce krabici nebo silnou knihu a postavte ji před palec a udělejte čáru. Totéž opakujte u paty a z boků nohy.  Vždy měříme nejširší a nejdelší rozměry, tedy od paty k palci a v nejširším místě nohy.

 

Pokud máte možnost jít do obchodu, kde nožičku změří, zajděte tam. U nás tuto možnost nabízíme. Všem dětem, kteřé se k nám přijdou podívat, nožičku přeměříme měřidlem Clevermess a rádi přeměříme i boty, které právě nosí. Měřidlem Clevermess zjistíme jak délku, tak šířku nožičky.

 

Nadměrek v botě by měl být mezi 10-12mm a to proto, že se noha v botě při došlapu roztáhne a potřebuje prostor. Nicméně i zde je důležité vzít v potaz věk dítěte. U malé nožičky začínajícího chodce doporučujeme pouze 5 mm. U o něco větších dětí doporučujeme 8 – 10 mm. Největší doporučovaný nadměrek je 17 mm. Ovšem na základě našich zkušeností si myslíme, že tento nadměrek je zbytečně veliký a spíše může způsobit nesnáze při chození, případně špatné zapojování chodila při chůzi.

 

Máme pro vás skvělou pomůcku, jak botky vybrat. V našem filtru, který naleznete na panelu s botou na hlavní stránce, zadáte změřené hodnoty a my vám ihned doporučíme botky, které by byly přesně na nožku vašeho dítěte. 

 

Každý výrobce má jinou velikost  bot, proto pokud je to možné, všechny modely pro vás přeměřujeme pomocí měřidla Celvermess, kterým zjistíme skutečnou délku a šířku boty nebo pokud lze vyndat stélku, přeměřujeme stélku. V každém případě v tabulkách, které najdete u každého modelu, jsou hodnoty, které jsou opravdu reálné.

Nezmeškejte nové a výhodné akce

Zadejte svůj e-mail a budeme Vás informovat o novinkách v našem obchodě.

Přihlášením k odběru souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů