Jak správně vybrat boty?

Dobrý výběr boty je velmi důležitý pro správný růst a rozvoj nohy vašeho dítěte. Více než třetina dětí, které jdou v šesti letech do školy, mají deformované nohy. A to právě díky špatně zvolené obuvi.

Aby botky dobře seděly, je nutné si uvědomit, jakou má vaše dítě nohu. Zda je širší, či užší, zda má vyšší nebo nižší nárt a nebo se pohybuje někde ve středu. Ano, vím, že toto je zezačátku těžké, ale věřte, že časem lze tyto důležité atributy vypozorovat. Každá nožka potřebuje něco jiného, aby se odvděčila správným vývinem.

Další důležitou součástí dobré koupě obuvi je správně nohu změřit. Možností je několik, avšak já doporučuji jednu a tu nejpřesnější. Zde je návod: na zem dejte papír, ten je dobré k zemi přilepit izolepou, aby se po podlaze neposouval. Na něj postavte nohu, pozor, dítě musí stát na noze plnou vahou. Pak si vezměte k ruce krabici nebo silnou knihu a postavte ji před palec a udělejte čáru. Totéž opakujte u paty a po stranách v nejširší části nohy. Rozteče pak změřte a získáte velmi přesné rozměry nožky.

Pokud máte možnost jít do obchodu, kde nožičku změří, zajděte tam. I do mého e-shopu lze po předběčné domluvě zajít a nožku ráda změřím. Všem dětem, které se prijdou osobně podívat a vyzkoušet, nožku měřím meřidlem Clevermess. Jedná se o nejpřesnější měřidlo na trhu a měří jak šířku tak délku.

Nadměrek v botě by měl být mezi 10-12mm a to proto, že se noha v botě při došlapu roztáhne a potřebuje prostor. Nicméně i zde je důležité vzít v potaz věk dítěte. U malé nožičky začínajícího chodce doporučuji pouze 5 mm. U o něco větších dětí 8 – 10 mm. 

Každý výrobce má jiné vnitřní rozměry bot, proto všechny modely pro vás přeměřuji pomocí měřidla Celvermess, kterým zjistímm skutečnou délku a šířku boty. Proto jsou všechny rozměry uvedené u každého jednotlivého modelu reálné. Skutečně přeměřuji poctivě kazdý nový model :)

Nezmeškejte nové a výhodné akce

Zadejte svůj e-mail a budeme Vás informovat o novinkách v našem obchodě.

Přihlášením k odběru souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů